E(x)plory wsparciem dla młodych wynalazców i naukowcówWeź udział w konkursie i zdobądź 10000 zł na realizację swojego projektu naukowego!

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także promowanie kultury naukowej i wzbudzanie naukowej ciekawości świata. E(x)ploryprz zełamuje stereotyp, że nauka jest nudna - Popularyzujemy innowacyjne badania, rozwijamy potencjał i pomysły młodych ludzi, tworzących nowoczesne technologie – podkreśla Joanna Gogolińska, Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii.


Konkurs Naukowy E(x)plory stwarza możliwość zdobycia nagród finansowych dla laureatów – 10 000 zł, 6 000 i 3 000 zł, nagród rzeczowych dla nauczycieli i bonów edukacyjnych dla szkół. Najlepsi młodzi naukowcy będą reprezentowali Polskę na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży, między innymi w USA, Rumunii i Holandii. Uczestnicy Konkursu Naukowego E(x)plory mogą również wziąć udział w stażach badawczo-rozwojowych, które odbywają się w działach badawczo-rozwojowych firm technologicznych oraz instytucjach naukowych.


Ubiegłoroczna edycja E(x)plory cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Do Konkursu Naukowego zgłosiło się ponad 200 najzdolniejszych młodych uczniów z wszystkich regionów Polski, a laureaci zdobyli nagrody na największych światowych konkursach naukowych: Intel ISEF w USA, Infomatrix w Rumunii oraz INESPO w Holandii. Regionalne Festiwale E(x)plory oraz finał E(x)plory, który odbył się w Gdyni odwiedziło ponad 4 000 gości, którzy wzięli udział w ponad 90 warsztatach, pokazach naukowych i wykładach.


E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych.  Projekty można zgłosić do 29 stycznia 2017 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na stronie: www.explory.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz